Soru - Cevap
Semantik web

Semantik web'in kullanılabilir hale gelmesi internetteki reklamlarda ve web tasarımında ne gibi farklılıklara yol açabilir.

Emre 29.12.2016 Cevaplandı

Editörün Cevabı ;

Merhaba Emre Bey,

Semantik web , diğer adıyla web 3.0 hakkında öngörü ve bildiklerimizi sizlerle paylaşıcaz ve yorumlayacağız. öncelikle semantic web nedir buna değinelim.
Kısaca semantic web  insanlarla ve birbirleriyle anlamlı ilişkilendirmeler çerçevesinde anlaşabilen web sistemleridir.İnternetin ortaya çıktığı ilk zamanlarda web 1.0 teknolojisi kullanılmaktaydı. ve bu teknolojide kullanıcıya hiç bir hak tanınmıyordu gelişen teknoloji ve web tasarım dünyası beraberinde web 2.0 en son olarak ise web 3.0'ı getirdi. Birberiyle ilişkilendirmeler kurabilen web sistemleri sayesinde bizim öngörümüzce internet reklamları daha ilgi görür hale gelecek ve kullanıcılar ile daha interaktif bir hal alacaktır. Reklam piyasalarında beklenen ve öngörülen karşılıklı ilişkilendirmeli reklam sistemidir. 

Semantic web konusunda web tasarım ve web tasarımcılar arasından bakacak olursak. Bu da yine bizim düşüncelerimiz ve öngörümüze göre artık interaktif sistemlerin daha yaygın hale geleceğini ve internet üzerinden veya veri tabanlı sistemler üzerinden yapılan işlemlerin daha artacağını gösteriyor. web tasarımcılar için veri ilişkilendirmeler daha basit bir yol alacağı ve bu ilişkilendirmeler ile daha keyifli sonuçlar alacağını düşünüyoruz.Paylaşmak Güzeldir !


Bugüne kadar 24 soru cevapladık !

Facebook Sayfamız
Blog Kategorileri
Twitter Sayfamız
Son Blog Yazıları
En Çok Okunanlar Blog Yazıları
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir