Web Tasarım'da 2016 İlk 6 Ay Nasıldı ?
Web Tasarım'da 2016 İlk 6 Ay Nasıldı ? Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google+ Paylaş Linkedin Paylaş Pinterest Paylaş

2016 yılının ilk 6 Ayında Web Tasarım Nasıldı ?

Bugün 2016 yılının ilk 6 ayını değerlendiricez. web tasarım dünyasında neler oldu , web tasarım piyasaları ne durumdaydı , yeni web tasarım trendleri nelerdir gibi konuları ele alacağız.

2016 yılının web tasarım dünyasında 2015 yılından farklı olarak pek bir değişiklik olmadı flat tasarımlar daha ön plana çıktı ziyaretçi istatistikleri daha çok mobil kullanımının arttığını bizlere gösterdi ve bu doğrultuda web sitelerinin mobil uyumlu olmalarına dikkat edilmesi gerektiği ele alındı. Google'ın değişen algoritmaları ile web sitelerinde yeni seo kuralları meydana geldi bu kurallar çerçevesinde yenilenmesi gereken bir çok web sitesi oluştu. Html5 'in altın çağını yaşadığı 2016 yılında artık arayüz geliştiriciler iyice html5 kullanmaya başladı ve web siteleri artık daha havalı oldu. 

peki bu web tasarım dünyasında oluşan değişiklikler web tasarım piyasasını nasıl etkiledi. İstanbul web tasarım firmaları arasında kısaca bir sohbet ettik ve piyasaları değerlendirdik aldığımız cevaplar klişelerin dışına çıkmadı , allaha şükür iyi , ekmek parası çıkıyo , akşama çorba kaynıyo gibi net olmayan cevaplar elde ettik. Fakat bizim görüşümüze göre web tasarım piyasası oldukça kötüye gidiyor bunun başında piyasalardaki çalkalanma çok rol oynasada hem şirketlerimiz hem esnaflarımız web tasarım konusunda hala çekingenler ve bu artık git gide büyümeye başladı. Ne yazık ki bu kötü piyasada işini kötü yapan firmalar ve freelance kişiler sayesinde web tasarım yaptırmak isteyenlerinde güveni oldukça azaldı.

ilk 6 ay değerlendirmesi ele alındığında geçen yıllara oranla %19.3 'lük bir düşüş olduğu çok açık belli. web tasarım yaptırmak isteyenlerin sıkça dikkat etmesi gereken konular arasında öncelikle tecrübe ve güven konuları ele alınmalıdır.Bir önceki yazımız olan İstanbul Web Tasarım Firmaları ve Pazar Payı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yorumlar

Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir