Google Adwords mü ? Seo mu ?
Google Adwords mü ? Seo mu ? Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google+ Paylaş Linkedin Paylaş Pinterest Paylaş
İnternet Siteleri ve Hedefler
internet siteleri ve hedefler konusunda hepimizin bir düşüncesi vardır. Elbette ki hepimizin internet sitesi yaptırmadaki en büyük amaçlarından birisi google'da üst sıralarda yer alabilmektir.
peki bu nasıl mümkün ?
google'da üst sıralarda yer almak iki yol ile mümkündür. Biri Google Adwords dediğimiz google'ın kendi bünyesinde bulundurduğu reklam yöntemidir.
Google reklamcılığı google'a ödenen paralar sayesinde yapılabilmektedir. bu yöntem maaliyeti yüksek ama hızlı bir yöntem olarak nitelendirilir. Adwords reklamcılığında birden çok kelimede istediğiniz anda google'da ilk sayfada olabilirsiniz tabi bunun için bütçenizin büyüklüğü çok büyük rol oynar.
Diğer bir yöntem ise Seo yöntemi yano arama motoru optimizasyonu dediğimiz yöntemdir.
bu yöntem ile sitenizin google'ın doğal yollar ile sevmesi sağlanır ve doğal olarak ilk sıralara yükselmeniz hedeflenir bu yöntem adwords'e göre biraz daha zaman alır fakat daha kalıcı ve daha az maaliyetli bir yöntemdir.
adwords yöntemi günlük bütçeler ile yapılır ve o gün ki bütçeniz bittiğinde otomatik olarak reklamınız yayından kaldırılır fakat seo öyle değildir seo ile ilk sayfaya gelmiş bir site günün her saati o sayfada gözükmektedir. evet seo da maaliyetleri olan bir reklam yöntemidir fakat adwords'e göre daha az ve çok daha kalıcıdır.
 
biz MEVESE olarak müşterimiz için her iki yöntemde'de destek veriyoruz ve ikisinide yapıyoruz. fakat her zaman önerdiğimiz yöntem SEO yöntemidir Web tasarım yaptırmak tek başına asla yeterli değildir. 


Bir önceki yazımız olan Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yorumlar

Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir