En Çok Sorulan Web Tasarım Soruları ?
En Çok Sorulan Web Tasarım Soruları ? Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google+ Paylaş Linkedin Paylaş Pinterest Paylaş

Sizler için web tasarım sektöründe en çok sorulan soruları ve cevaplarını derledik. Biliyorsunuz ki web tasarım sektörü henüz herkes tarafından pek bilinmeyen yeni yeni keşfedilen bir sektör. Bu sebeple bir çok kişinin kafasında türlü türlü sorular meydana geliyor. Biz sizler için hem en çok sorulan soruları hemde sorulması muhtemel olan soruları ve cevaplarını bir araya getirdik. Bu yazımızı okuyunca az çok bilgi sahibi olacak kafanızdaki sorulara cevap bulacaksınız.1. Web Tasarım Nedir ? 

web tasarım sizi firmanızı veya ürünlerinizi internet ortamında gösteren ve tasarım ile yazılımın birleşmesi sonucu ortaya çıkan bir reklam veya pazarlama aracıdır. web siteniz sayesinde kendinizi ve firmanızı binlerce kişiye internet ortamında sunma imkanı bulabilirsiniz.

2. Hosting Nedir ? 

Hosting internet sitenizin sanal ortamda barınacağı bir alandır. Yani internet sitenizi oluşturan dosyaların bulunduğu bilgisayarlara server bu bilgisayar içinde sizin için ayrılmış ve interete açık olan dosyalara hosting ismi verilmektedir.

3. Domain Nedir ? 

Domain sizin veya firmanızın internetteki adıdır. Örneğin www.mevese.com bizim internetteki adımızdır. Bizlere internet ortamında ulaşmak isteyen herkes internet tarayıcılarının adres çubuğuna www.mevese.com yazarak yada google'a mevese yazarak ulaşabilirler. Domain uzantılıları farklılık göstermektedir. isminizden sonra gelen .com kısmına domain uzantısı adı verilir ve en çok tercih edilenler arasında .com - .com.tr - .net - .org gibileri mevcuttur.

4. Seo Nedir ?

seo sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için yapılan optimize ve çalışmalara verilen isimdir. İngilizce kökenli Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur.

5. Html , Css , Php , Asp , Jquery Nedir ?

bu saydığımız isimler birer yazılım dilleridir hepsi farklı farklı dillerdir ve web sitenizin yapımında kullanılması gereken kodları temsil etmektedir.

ŞİMDİ GELELİM MÜŞTERİLERDEN GELEN SORULARA

1. Sitem Google'da çıkacak mı ?

web sitesi yapmak için gittiğiniz tüm müşteriler genelde ilk bu soruyu sorarlar. sitem google'da çıkacak mı ? bu sorudan anlışan o ki google bizim ve istediğimizi çıkartıyoruz istediğimizi çıkartmıyoruz. Tabi ki böyle birşey yok biz web tasarım firmaları olarak sizlere web tasarım ve web yazılım hizmeti veririz ve ortaya bir ürün çıkartırız. Bu ürün sonucunda elbette google'da çıkması için gereken tüm işlemler yapılır fakat kesin çıkacak evet ilk sırada olacaksınız diyemeyiz.

2. Web sitesi ne kadar ?

bir çok müşterimizden duyduğumuz ilk söz budur web sitesi ne kadar ? web tasarım ortada hazır bir ürün değildir ve sabit fiyatı asla yoktur. Sabit fiyat verenler bu işi hakkı ile yapmayanlar veya size istediğinizi tam olarak veremeyecek olanlardır. Web tasarım fiyatları sizin ne tür bir site istediğinize sitenizde nelerin olmasını istediğinize göre değişkenlik göstermektedir.

3. Fiyatlarınız çok pahalı değil mi ?

siz ne kadar fiyat verirseniz verin bu soruyu kesin duyacaksınız kimi müşteriye 10.000 TL dersiniz fiyatlarınız çok pahalı değil mi der kimi müşteriye 1.000 TL dersiniz oda fiyatlarınız çok pahalı değil mi der bu indirim istemenin farklı bir yoludur ve genelde herkes sorar.

4. Web sitem bir iki güne biter değil mi ?

Tabi web siteniz 1 saate hazır =) . bu elbette söz konusu değildir. Biz ve bizim gibi profesyonel firmalar web sitenizi size özel tasarlar ve size özel yazılım yaparlar takdir edersiniz ki bu en az 10 - 20 günlük bir süreçtir. Kaliteli ve güvenilir bir siteye sahip olmak istiyorsanız buna katlanmanız gerekiyor.

5. xxx isimli firmanın üstünde çıkacak mıyım ?

genelde firmalar rakiplerinin ismini vererek google'da onların üstünde çıkmayı isterler ve sık sık bu soruyu sorarlar o firmanın üstünde çıkacak mıyım ?
bu elbette sizin ve o firmanın yaptığı reklam çalışmaları ve harcıdığı paralara doğru orantılıdır ve asla kesin ve net bir cevabı olamaz.

6. Web tasarım ekibiniz kaç kişi ?

genelde müşterilerin en çok sorular arasındadır. Web Tasarım ekibiniz kaç kişi biz patron hariç 11 kişiyiz tam bir takım. Demek ki müşteri ile karşılıklı maç yapabiliriz. Firmada kaç kişi çalıştığı asla ve asla önemli değildir önemli olan kişilerin size verdiği hizmettir. kimi firma 3 kişiyle çok profesyonel kimi 13 kişiyle çok profesyonel işler yapabilir.

7. Hangi yazılım dilini kullanıyorsunuz ?

nedendir bilinmez ama bu müşterilerin sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Sanki biz php desek hayır ben asp istiyorum diyecek.

Bu sorular sektörde duymaya alışacağınız sorulardır ve sektörde bilmeniz gereken sorulardır.

TEŞEKKÜRLER.

 Bir önceki yazımız olan Web Siteniz İçin 10 İpucu ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yorumlar

Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir